AKTUALNOŚCI
04.05.2017
Przypominamy stażystom 6-miesięcznym o prawie do urlopu!!! Po przepracowaniu 30 dni przysługuje 2 dni urlopu, w całym okresie 6-miesięcznego stażu przysługuje 12 dni urlopu.
04.04.2017
Przedłużono nabór do II edycji projektu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem 673490121 lub w biurze projektu: ul. Różana Droga 1A, 64-920 Piła.
03.04.2017
Przypominamy o możliwości składania wniosków o zwrot kosztów dojazdu na szkolenie oraz zwrot kosztów opieki nad osobą zależną w czasie szkolenia. Odpowiednie wnioski są dostępne na stronie www.
02.03.2017
Rozpoczęto nabór do II edycji w projekcie „Twoja szansa na karierę!!!”. Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w projekcie opisanymi w dziale „O PROJEKCIE”. Informujemy, że stosowne dokumenty zgłoszeniowe są do pobrania na stronie internetowej.
01.03.2017
W marcu rozpoczynamy szkolenia zawodowe:
„Operator edytorów tekstu i wprowadzania danych z certyfikatem ECDL PTI Standard”, „Masaż I i II stopnia”, „Magazynier z uprawnieniami do obsługi wózków jezdniowych”, „Operator koparko-ładowarki kl. III”. Wszyscy uczestnicy biorący udział w tej formie wsparcia podpiszą umowy szkoleniowe i otrzymają stypendium szkoleniowe. O dokładnych datach i godzinach poinformujemy telefonicznie oraz przekażemy harmonogram spotkań.
Każde szkolenie zawodowe kończy się egzaminem zewnętrznym! Po ustaleniu terminów egzaminu informacje niezwłocznie zostaną przekazane osobom zainteresowanym.
02.02.2017
Przypominamy o możliwości skorzystania ze wsparcia w postaci indywidualnych spotkań z psychologiem 6h na 1 Uczestnika/Uczestniczkę. Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa w tego typu spotkaniach do biura projektu tel. 673490121.
16.01.2017
Zmieniono Regulamin projektu §5 dotyczący zasad wypłacania stypendium szkoleniowego. Paragraf ten wzbogacono o zapisy dotyczące sytuacji osób zarejestrowanych w Urzędach Pracy, ich prawach i obowiązkach. (informacje przedstawione we wpisie poniżej)
15.01.2017
Osoby, które są zarejestrowane w Urzędzie i nie pobierają zasiłku dla bezrobotnych, aby pobierać stypendium z tytułu odbywania szkolenia, muszą poinformować Urząd Pracy o tym fakcie w terminie 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Osoby takie zobowiązane są wyrejestrować się z Urzędu Pracy i następnie po wypełnieniu „Oświadczenia osoby pobierającej stypendium”, zostaną zgłoszone do ubezpieczenia przez Centrum Edukacji i Zarządzania Korporacja „Romaniszyn” od pierwszego dnia szkolenia i odprowadzane będą od nich składki.
Osoby, które są zarejestrowane w Urzędzie i pobierają zasiłek dla bezrobotnych, aby pobierać stypendium z tytułu odbywania szkolenia, muszą poinformować Urząd Pracy o tym fakcie w terminie 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Osoby takie podlegają obowiązkowi ubezpieczenia społecznego z tytułu pobierania zasiłku dla bezrobotnych. Osoby, które pobierają zasiłek dla bezrobotnych mogą pobierać zasiłek i stypendium szkoleniowe jednocześnie, ponieważ kwota stypendium szkoleniowego wypłacona dla Uczestnika Projektu nie przekroczy miesięcznie połowy minimalnego wynagrodzenia za pracę. Osoby takie nie są zobowiązane do wyrejestrowania się z Urzędu Pracy na czas uczestnictwa w szkoleniach.
02.01.2017
W styczniu i w lutym odbędą się spotkania grupowe z psychologiem. Szczegółowe informacje będą Państwu przekazywane na bieżąco.
06.12.2016
Zakończono nabór do I edycji w projekcie „Twoja szansa na karierę!!!”. Jednocześnie informujemy, że nabór do II edycji rozpocznie się w marcu 2017 roku. Pierwszą formą wsparcia jest indywidualna rozmowa z doradcą (2 spotkania). Godziny i terminy będą ustalane indywidualnie, elastycznie do potrzeb Uczestników. Miejsce spotkań – Piła lub Chodzież. Zachęcamy do skorzystania ze wsparcia psychologa (spotkania indywidualne). Godziny, czas trwania spotkań i terminy będą ustalane również indywidualnie, elastycznie do potrzeb Uczestników. Spotkania indywidualne będą umawiane telefonicznie.
18.11.2016
Rozpoczęto nabór do I edycji w projekcie „Twoja szansa na karierę!!!”. Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w projekcie opisanymi w dziale „O PROJEKCIE”. Informujemy, że stosowne dokumenty zgłoszeniowe są do pobrania na stronie internetowej.

O PROJEKCIE

Instytucja szkoląca Centrum Edukacji i Zarządzania Korporacja ROMANISZYN Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoja szansa na karierę!!!” realizowanego na terenie województwa wielkopolskiego.

Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VI. Rynek pracy, Działanie 6.2 Aktywizacja zawodowa.

Okres realizacji Projektu: od 01.12.2016 r. do 31.12.2017 r.

Cel główny projektu:

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa 60 mieszkańców województwa wielkopolskiego z wiejskich obszarów wymagających wsparcia procesów rozwojowych powyżej 29 r. ż. Bezrobotnych, poszukujących pracy i biernych zawodowo defaworyzowanych na rynku pracy z jednej z grup:

 • długotrwale bezrobotne
 • niepełnosprawne,
 • o niskich kwalifikacjach
 • w wieku 50 lat i więcej.

Co oferujemy Uczestnikom Projektu?

 • wsparcie psychologiczno-doradcze
 • warsztaty kompetencji kluczowych:
  • Kompetencji społecznych,
  • inicjatywności i przedsiębiorczości
 • szkolenie zawodowe:
  • Magazynier z uprawnieniami do obsługi wózków widłowych,
  • Konsultant ds. systemów teleinformatycznych,
  • Operator koparko-ładowarki kl. III,
  • Kurs masażu I i II stopnia.
 • 3 lub 6-miesięczne płatne staże zawodowe (stypendium 1 400,00 zł miesięcznie),
 • Pośrednictwo pracy

Kto może wziąć udział w szkoleniach:

 1. bierne zawodowo (nie zarejestrowane w PUP), poszukujące pracy lub bezrobotne (zarejestrowane w PUP),
 2. zamieszkujących (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa wielkopolskiego, tj. Babiak, Baranów, Białośliwie, Bojanowo, Borek Wielkopolski, Bralin, Brodnica, Brudzew, Budzyń, Chocz, Chodów,Chodzież (gmina miejska i wiejska), Chrzypsko Wielkie, Czajków, Czarnków (gmina miejska i wiejska), Czempiń,Czermin, Damasławek, Dąbie, Dobra, Dobrzyca, Dolsk, Dominowo, Doruchów, Drawsko, Duszniki, Gizałki, Gołańcz,Gostyń, Grabów n. Prosną, Granowo, Grodziec, Grodzisk Wielkopolski, Grzegorzew, Jaraczewo, Jarocin, Jastrowie,Jutrosin, Kamieniec, Kawęczyn, Kaźmierz, Kępno, Kiszkowo, Kleczew, Kłodawa, Kobyla Góra, Kobylin, Kołaczkowo,Koło (gmina miejska i wiejska), Kościan (gmina miejska i wiejska), Kościelec, Kotlin, Koźmin Wielkopolski, Kraszewice, Krobia, Krotoszyn, Krzemieniewo, Krzykosy, Krzywiń, Krzyż Wielkopolski, Książ Wielkopolski, Kuślin, Kwilcz, Lądek, Lipka,Lubasz, Lwówek, Łęka Opatowska, Łobżenica, Malanów, Margonin, Miasteczko Krajeńskie, Miedzichowo, Miejska Górka,Mieleszyn, Mieścisko, Międzychód, Mikstat, Mirosław, Nekla, Nowe Miasto n. Wartą, Nowy Tomyśl, Obrzycko (gmina miejska i wiejska), Okonek, Olszówka, Opalenica, Orchowo, Osiek Mały, Ostroróg, Ostrowite, Ostrzeszów, Pakosław, Perzów, Pępowo, Pisaki, Pleszew, Pniewy, Pogorzela, Połajewo, Poniec, Powidz, Przedecz, Przemęt, Przykona, Pyzdry, Rakoniewice, Rawicz, Rogoźno, Rozdrażew, Rychtal, Rychwał, Ryczywół, Siedlec, Sieraków, Skulsk, Słupca (gmina miejska i wiejska), Sompolno, Strzałkowo, Sulmierzyce, Szamocin, Śmigiel, Środa Wielkopolska, Tarnówka, Trzcinica, Trzemeszno, Tuliszków, Turek (gmina miejska i wiejska), Wapno, Wągrowiec (gmina miejska i wiejska), Wieleń, Wielichowo, Wierzbinek, Wijewo, Wilczyn, Władysławów, Włoszakowice, Wolsztyn, Wronki, Września, Wyrzysk, Zagórów, Zakrzewo, Zaniemyśl, Zbąszyn, Zduny, Złotów (gmina miejska i wiejska), Żerków.
 3. w wieku powyżej 29 roku życia.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby, które dodatkowo spełnią przynajmniej jedną z poniższych kryteriów:

 • długotrwale bezrobotne,
 • niepełnosprawne,
 • o niskich kwalifikacjach,
 • w wieku powyżej 50 r. ż,
 • kobiety

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.

Zapewniamy m.in: profesjonalną kadrę trenerską, materiały szkoleniowe, wyżywienie, zwrot kosztów dojazdu, zwrot kosztów opieki nad dzieckiem, ubezpieczenie NNW, zwrot kosztów badań lekarskich.

Jak można zapisać się na szkolenia:

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić dokumenty zgłoszeniowe i dostarczyć je do Realizatora Projektu osobiście, listownie lub mailem – Centrum Edukacji i Zarządzania korporacja ROMANISZYN Sp. z.o.o. Organizator przewiduje dwie edycje.

Informacja o zakwalifikowaniu do udziału w Projekcie oraz o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji i ogłoszona na stronie internetowej projektu.

Dodatkowe informacje udzielane są:
ul. Różana Droga 1a, 64-920 Piła (w określonych dniach i godzinach)
kom: 67 3490121.
e-mail: k.romaniszyn@romaniszyn.com.pl
www.romaniszyn.com.pl

DRUKI DO POBRANIA: