W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce i Europie spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-COV-2, zaleceniami ze strony służb sanitarnych oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne i mając na uwadze działania prewencyjne mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem Beneficjent informuje, że w chwili obecnej stara się racjonalnie oceniać zagrożenie oraz podejmuje stosowne działania w zależności od rozwoju sytuacji na obszarze realizacji projektu.
Beneficjent zobowiązuje się niezwłocznie poinformować Uczestników Projektu o zamiarze zawieszenia prowadzenia zajęć, celem zmniejszenia ryzyka zachorowalności i zabezpieczenia Uczestników/czek Projektu przed ewentualnymi niedogodnościami i stresem wynikającym z wielu ograniczeń związanych z koniecznością uczestniczenia w zajęciach.
Stan zagrożenia epidemicznego, kwarantanna, ograniczania w funkcjonowaniu jednostek systemu oświaty, ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji, kontrole na granicach, ograniczenia w handlu wpływają niekorzystnie na stan emocjonalny a co za tym idzie może mieć niekorzystny wpływ na stan zdrowia i samopoczucie zarówno Uczestników/czek Projektu jak i kadry Projektu.
W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne ograniczamy do minimum osobiste kontakty w skupiskach ludzkich.
Kontakt z kadrą projektu zostaje ograniczony wyłącznie do kontaktów telefonicznych i mailowych.
Centrum Edukacji i Zarządzania Korporacja „Romaniszyn” Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Skazani na sukces!” nr POWR.01.02.01-30-0012/18 realizowanego na terenie województwa wielkopolskiego.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
Oś Priorytetowa I: Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy – projekty konkursowe Poddziałanie 1.2.2 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego
Całkowita wartość Projektu: 1 010 791,50 zł
Dofinansowanie Projektu z UE: 960 251,92 zł
Okres realizacji Projektu: od 01.09.2019 r. do 28.02.2021 r.
Główne zadania Projektu
- Identyfikacja potrzeb osób młodych wraz z utworzeniem/ aktualizacją IPD
- Realizacja grupowego poradnictwa zawodowego i indywidualnego jobscoutingu
- Realizacja szkoleń zawodowych
- Realizacja 3-miesięcznych staży zawodowych
- Realizacja zatrudnienia subsydiowanego
Cel główny projektu oraz grupa docelowa
Głównym celem projektu jest zwiększenie do 28.02.2021 zdolności do podjęcia zatrudnienia lub poprawa sytuacji na rynku pracy 60 [34K/26M] osób młodych w wieku 18-29 lat, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu tzw. młodzież NEET, (w tym min.24 [14K/10M] osoby o niskich kwalifikacjach i min.6 [3K/3M] osób z niepełnosprawnościami [ON]), zamieszkujących/pracujących na terenie woj. wielkopolskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego (z czego min.12 [7K/5M] to osoby zamieszkujące obszar miast średnich zgodnie z Załącznikiem 14 do Regulaminu Konkursu nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18 ,z następujących grup:
- 36[20K/16M] osób bez pracy (30 [17K/13M] biernych zawodowo[BZ] i 6 [3K/3M] bezrobotnych niezarejestrowanych w urzędzie pracy [BB](w tym min. 2 [1K/1M] długotrwale bezrobotnych)),które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu tzw. młodzież NEET (min.60% GD)
oraz
- 24[14K/10M] osoby należące do min. jednej z grup: imigranci, reemigranci, osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny, tzw. ubodzy pracujący, osoby zatrudnione na umowach krótkoterminowych lub w ramach umów cywilnoprawnych, z których min.18 [10K/8M] osób stanowić będą pracujący,
z wyłączeniem osób należących do grupy docelowej określonej dla trybu konkursowego w Poddziałaniu 1.3.1.
Planowane efekty
Wskaźniki rezultatu:
- Liczba osób poniżej 30 lat, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – min.48 os.
- Minimalny poziom efektywności zatrudnieniowej dla osób w najtrudniejszej sytuacji (w tym imigranci, reemigranci, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niskimi kwalifikacjami (do poziomu ISCED 3)) – min. 39%
- Minimalny poziom efektywności zatrudnieniowej dla pozostałych osób nienależących do ww. grup – min. 54%
- Minimalny poziom efektywności zawodowej – min. 27%
Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Jak można zapisać się do udziału w Projekcie:
Aby wziąć udział w Projekcie należy wypełnić dokumenty zgłoszeniowe i dostarczyć je do Biura Projektu osobiście lub listownie – ul. Powstańców Wielkopolskich 164, 64-920 Piła
kom: 791 755 454
e-mail: j.kostecka@romaniszyn.com.pl
Dokumenty do pobrania:
Regulamin zatrudnienia subsydiowanego
Zał. 1. do regulaminu o zatrudnienie subsydiowane
Zał. 2. do regulaminu o zatrudnienie subsydiowane
Zał. 1 do umowy o zatrudnienie subsydiowane
oświadczenie-NEET-kryteria-dodatkowe
Regulamin-rekrutacji-i-uczestnictwa
oświadczenie-NEET-kryteria-formalne
Regulamin zwrotu kosztów opieki
Regulamin zwrotu kosztów dojazdów