HARMONOGRAMY:
Harmonogram – gr. I – Siła integracji
Harmonogram – gr. II – Siła integracji
Harmonogram – gr. III – Siła integracji
Harmonogram – gr. IV – Siła integracji
Harmonogram – gr. V – Siła integracji
Harmonogram – gr. VI – Siła integracji
PROJEKT
Fundacja Aktywizacji Zawodowej i Rozwoju z siedzibą 64-920 Piła, ul. Różana Droga 1A w partnerstwie z Fundacją „Stop Wykluczeniu” zaprasza do udziału w projekcie „Siła integracji” nr RPWP.07.01.02-30-0075/22 realizowanym na obszarze województwa wielkopolskiego na terenie gmin: Chodzież, Chodzież–gmina wiejska, Margonin, Szamocin, Krzyż Wielkopolski, Wieleń, Łobżenica, Miasteczko Krajeńskie – gmina wiejska, Wyrzysk, Damasławek – gmina wiejska, Gołańcz, Mieścisko-gmina wiejska, Wapno- gmina wiejska, Jastrowie, Okonek, Tarnówka- gmina wiejska Kiszkowo–gmina wiejska, Chodów-gmina wiejska, Grzegorzew- gmina wiejska, Kłodawa, Kościelec- gmina wiejska, Olszówka–gmina wiejska, Osiek Mały-gmina wiejska, Przedecz, Orchowo–gmina wiejska, Malanów–gmina wiejska, Miłosław, Pyzdry, Grabów nad Prosną, Kraszewice-gmina wiejska, Mikstat, Dobrzyca, Gizałki-gmina wiejska, Granowo -gmina wiejska, Wielichowo, Bojanowo, Ryczywół-gmina wiejska, Dominowo -gmina wiejska, Nowe Miasto nad Wartą-gmina wiejska, Dolsk, Grodziec-gmina wiejska, Kleczew, Skulsk- gmina wiejska, Wierzbinek–gmina wiejska, Wilczyn-gmina wiejska. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014–2020, Oś priorytetowa 7.00.00 – Włączenie społeczne, Działanie 7.01.00 – Aktywna integracja, Poddziałanie 7.1.2 – Aktywna integracja – projekty konkursowe. Wsparcie jest udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Całkowita wartość Projektu: 933 604,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 793 563,40 zł
Okres realizacji Projektu: od: 2022-09-01 do: 2023-08-31
Ilość miejsc ograniczona do 62 osób
Udział projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY
CEL
Projekt pt. „Siła integracji” nr RPWP.07.01.02-30-0075/22 ma na CELU zwiększenie do 31.08.2023r. zdolności do zatrudnienia oraz aktywnego udziału w życiu społecznym i zawodowym 62 [36K/26M] osób zagrożonych ryzykiem ubóstwa i/lub wykluczenia społecznego, w wieku od 18 r.ż., zamieszkujących w rozumieniu KC na obszarze województwa wielkopolskiego w gminach wskazanych w zakładce [PROJEKT]:, pozostających w 100% biernymi zawodowo, w tym m.in.:
– 7 osób [4K/3M] o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności/z niepełnosprawnością sprzężoną/z zaburzeniami psychicznymi, w tym os. z niepełnosprawnością intelektualną i z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.
– 14 osób [8K/6M] spełniających przesłankę ubóstwa, doświadczających wielokrotnego wykluczenia społ., rozumianego jako wykluczenie z powodu więcej niż jednej przesłanki,
– 7 osób [4K/3M] korzystających z PO PŻ (przy czym zakres wsparcia dla tych osób nie powiela działań, które dana osoba otrzymała lub otrzymuje z PO PŻ w ramach działań towarzyszących, o których mowa w PO PŻ).
EFEKTY
Projekt przyniesie następujące rezultaty, które będą mierzone do 4 tygodni po opuszczeniu programu przez Uczestnika/Uczestniczkę:
- uzyskanie kwalifikacji zawodowych przez min.75% UP
- podjęcie pracy (w tym na własny rachunek) przez min. 22% UP
- poszukiwanie pracy przez min. 40% UP
Ponadto zakłada się osiągnięcie efektywności społecznej i zatrudnieniowej, mierzonej do 3 miesięcy po ukończeniu udziału w projekcie:
- w odniesieniu do osób z niepełnosprawnościami wskaźnik efektywności: społecznej – min.34%, zatrudnieniowej – min.12%
- w odniesieniu do pozostałych osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społ. wskaźnik efektywności: społecznej min. 34%, zatrudnieniowej – min.25%
DLA KOGO
Grupa docelowa projektu to 62(36K/26M) osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w wieku od 18 r.ż., zamieszkujące w rozumieniu KC w woj. wielkopolskim w gminach wskazanych w zakładce [PROJEKT]:, pozostających
w 100% biernymi zawodowo, w tym m.in.:
– 7 osób [4K/3M] o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności/z niepełnosprawnością sprzężoną/z zaburzeniami psychicznymi, w tym os. z niepełnosprawnością intelektualną i z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.
– 14 osób [8K/6M] spełniających przesłankę ubóstwa, doświadczających wielokrotnego wykluczenia społ., rozumianego jako wykluczenie z powodu więcej niż jednej przesłanki,
– 7 osób [4K/3M] korzystających z PO PŻ (przy czym zakres wsparcia dla tych osób nie powiela działań, które dana osoba otrzymała lub otrzymuje z PO PŻ w ramach działań towarzyszących, o których mowa w PO PŻ).
Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Zapewniamy m.in: profesjonalną kadrę trenerską, zwrot kosztów za dojazd dla połowy UP (poza komunikacją miejską – z wyłączeniem ON), ubezpieczenie NNW od pierwszego do ostatniego dnia udziału w projekcie, składki ZUS, badania lekarskie (staż), catering – w trakcie szkolenia i obiad w trakcie grupowych treningów kompetencji społecznych, stypendia szkoleniowe, stypendia stażowe.
Co oferujemy Uczestnikom Projektu?
- diagnozę sytuacji problemowej wraz z utworzeniem Indywidualnej Ścieżki Reintegracji i podpisaniem umowy na wzór kontraktu socjalnego,
- grupowe treningi kompetencji społecznych i planowania rozwoju kariery zawodowej,
- indywidualne poradnictwo specjalistyczne psychologiczne oraz prawne i obywatelskie,
- realizacja szkoleń zawodowych,
- realizacja staży dla 65% UP,
- indywidualne pośrednictwo pracy.
AKTUALNOŚCI
Rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Siła integracji” nr RPWP.07.01.02-30-0075/22. Wszystkich chętnych i zainteresowanych udziałem w Projekcie, zapraszamy do zapoznania się z regulaminem projektu oraz do złożenia dokumentów rekrutacyjnych, które można pobrać z naszej strony internetowej lub w Biurze Projektu w Pile, ul. Różana Droga 1A, dodatkowe informacje udzielane są pod telefonem 575 692 016 oraz adresem e-mail: j.klosinska@romaniszyn.com.pl/ w.kaja@romaniszyn.com.pl
Ilość miejsc ograniczona.
Udział projekcie jest całkowicie bezpłatny.
Informacja o zakwalifikowaniu do udziału w Projekcie oraz o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji.
Do pobrania.